Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

 

W celu zapewnienia społeczeństwu możliwości wypoczynku i rekreacji na terenie lasów, Nadleśnictwo Ostrołęka dysponuje miejscami postoju, ścieżką dydaktyczną, ścieżką nordic walking oraz ogrodem dydaktycznym.

            Przemieszczanie się turystom oraz bezpieczny postój na terenach PGL LP zapewnia 19 miejsc postoju zlokalizowanych wzdłuż szlaków komunikacyjnych oraz większych kompleksów leśnych.

Wykaz miejsc postoju pojazdów Nadleśnictwa Ostrołęka

Lp.

Leśnictwo

Oddział

1.

Płoszyce

13c

2.

Płoszyce

32c

3.

Dąbrówka

73d

4.

Dąbrówka

96l

5.

Łęg

141g

6.

Łodziska

209d

7.

Borawe

240a

8.

Borawe

248b

9.

Borawe

258k

10.

Borawe

250d

11.

Borawe

267f

12.

Borawe

268c

13.

Borawe

269a

14.

Borawe

249g

15.

Borawe

241b

16.

Kruszewo

319b

17.

Przystań

275j

18.

Przystań

204g

19.

Rżaniec

113a

 

            Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom turystycznym oraz potrzeby edukacji leśnej społeczeństwa, leśnicy Nadleśnictwa Ostrołęka utworzyli na terenie leśnictwa Łęg ścieżkę edukacyjną z infrastrukturą turystyczną. Dla osób zwiedzających na sześciokilometrowej  trasie przygotowano przystanki tematyczne oraz wiatę.

            Dla amatorów aktywnego wypoczynku w leśnictwie Przystań dostępna jest pięciokilometrowa ścieżka nornic walking.

            Ogród dydaktyczny im. Towarzystwa Przyjaciół Lasu przy Nadleśnictwie Ostrołęka to bogactwo roślin, drzew i krzewów. Na terenie ogrodu znajduje się również Dąb Papieski z tablicą pamiątkową, przystanki tematyczne oraz wiata edukacyjna.

 

 

Ścieżka Dydaktyczna w Leśnictwie Łęg

Długość: ok.6 km

Początek: przy Leśniczówce Łęg

Około 10km od Ostrołęki w kierunku północno-wschodnim na terenie Leśnictwa Łęg położona jest leśna ścieżka dydaktyczna.Ścieżka zaczyna się przy leśniczówce gdzie czeka na odwiedzających szereg atrakcji m.in.gry i zabawy związane z lasem(na zdjęciu jedna z wielu atrakcji) jest także wiata z miejscem ogniskowym.

Wzdłuż trasy rozstawione są tablice informacyjne przybliżające świat roślin i zwierząt zamieszkujących teren Nadleśnictwa Ostrołęka. Miejsce postoju ze stołem i ławami znajdujące się przy trasie pomoże wypocząć podczas zwiedzania lasu.