EKO -Zwierzaki naszych lasów

            25 maja dumne i uśmiechnięte twarze przedszkolaków gościły w Nadleśnictwie Ostrołęka. Byli to finaliści konkursu „Eko-zwierzaki z naszych lasów".

            Nadleśnictwo Ostrołęka w ramach współpracy z Przedszkolem Miejskim nr 17 w Ostrołęce ogłosiło konkurs pt. „Eko-zwierzaki z naszych lasów". Przedmiotem prac było stworzenie przez dzieci z surowców wtórnych zwierzaka zamieszkującego nasze lasy. Konkurs skierowany był do dzieci w wieku 4-6 lat z miasta oraz powiatu ostrołęckiego.

            Do udziału w II etapie zgłoszono 37 prac z 19 placówek. Komisja wybierając najlepsze prace uwzględniała różnorodność wykorzystanych materiałów, zgodność z tematyką oraz samodzielność wykonanych prac.

            Finał konkursu przeprowadzono w Ogrodzie dydaktycznym im. Towarzystwa Przyjaciół Lasu przy siedzibie Nadleśnictwa. Najmłodsi wraz ze swoimi opiekunami obejrzeli także krótkie przedstawienie teatralne pt. „Ekologiczny czerwony kapturek". Wszyscy uczestnicy otrzymali tego dnia nagrody, dyplomy oraz pamiątkowe medale „Przyjaciela lasu". Zastępca Nadleśniczego dziękując dzieciom za udział w konkursie podkreślał jak ważna jest wiedza na temat segregacji odpadów i dbania o nasze dobro wspólne jakim są lasy.

            Konkurs zakończono wspólnym piknikiem. Pełne energii dzieci przy słonecznej pogodzie miło spędziły czwartkowe popołudnie w naszym Ogrodzie.